Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

STM32 ve Deneyap GPS ve GLONASS Modülü (L86 GPS) ile GPS Verilerinin Okunması

Çöküş
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• STM32 ve Deneyap GPS ve GLONASS Modülü (L86 GPS) ile GPS Verilerinin Okunması

Herkese merhabalar! Bugün, aşağıda paylaştığım GitHub sayfasındaki kod örneği üzerinden STM32 kartında UART haberleşme protokolünü kullanarak, Deneyap GPS ve GLONASS Modülü (L86 GPS) ile veri okuma ve bu verileri hazır kütüphane olmadan işleyip parse etme konusunu anlatacağım. Deneyap modülleri, hem I2C protokolüyle hem de diğer protokollerle oldukça etkili bir şekilde kullanılabilir (modül tipine bağlı olarak değişiklik gösterebilir).

Öncelikle GPS verisini işleme algoritmasından bahsetmek istiyorum. Bu algoritma ile veriyi, modülün desteklediği NMEA protokolü ve RMC mesajları kullanılarak işliyorum. Mesajın tipine bağlı olarak başlangıcı ve bitişini sırasıyla starttag ve \r\n olarak belirtiyoruz. Eğer bu verilerden birden fazla varsa, bunları sırayla mesajı virgüllerle ayırarak kontrol ettiriyorum. Eğer kontrol istediğimiz şekildeyse, veriyi array'den çekip global olarak tanımladığımız değişkenlere aktarıyoruz. İyi kullanımlar dilerim

Aşağıdaki GitHub linki üzerinden kodu inceleyebilirsiniz. Sorularınızı GitHub üzerinden veya Deneyap kart forumunda bana sorabilirsiniz: https://github.com/deneyapkart/STM32...er/deneyap.gps
Hazırlanıyor...
X