Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

DENEYAP Kart Forum Yardım

Çöküş

Burada DENEYAP Kart Forum kurulun nasıl çalıştığı ile ilgili soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Yolunuzu bulmak için aşağıdaki bağlantıları veya arama kutusunu kullanın.

Forumlar, Konular ve Mesajlar

Topluluk bülten panosu nedir?

Topluluk bülten panosu çevrimiçi bir tartışma sitesidir. Bazen "bord" veya "forum" olarak da adlandırılır. Forumlar, konular ve bireysel mesajlardan oluşan birkaç kategori içerebilir. Bir topluluk bülten tahtasındaki içerik genellikle sitenin kullanıcıları veya üyeleri tarafından oluşturulur. Destek, fikir paylaşma ve farklı konular için kullanılırlar.

Tüm bunlar nasıl yapılandırılır?

Bülten panosu genel olarak, bireysel yayınlardan (bir kullanıcı bir şeyler yazdığı yerden) oluşan konuları (ileti dizileri veya tartışmalar) içeren forumlar (daha spesifik konu alanları) içeren çeşitli kategorileri (geniş konu alanları) .

Genellikle topluluk ana sayfasında, kategori ve forumların bir listesi vardır ve her biri için temel istatistikler bulunur - konu sayısı ve yayın sayısı dahil ve hangi üye en son mesajı gönderen üyeler dahilindedir. Bu, en yeni yayınların, fotoğrafların ve diğer öğelerin paylaşıldığı bir akışı gösteren bir etkinlik akışıyla değiştirilebilir.

Yolumu nasıl bulabilirim?

Bir forumun adına tıkladığınızda içerdiği konular listesine yönlendirilirsiniz. Bir konu, üyeler veya misafirler arasındaki konuşmalardır. Her konu tek bir mesaj olarak başlar ve yanıtlar ve yorumlar farklı kullanıcılar tarafından eklenirken büyür.

Yeni bir konuyla başlamak için + Yeni Konudüğmesine tıklayın (bunu yapmak için doğru izinlere ihtiyacınız olabilir).

Konular çok farklı şekillerde sıralanır. Varsayılan, en son etkinliğin bulunduğu konunun en üstte olmasıdır. Ancak, bu sıralamayı kolayca değiştirebilirsiniz, örneğin en çok mesaj alan konuyu en üstte görmek için. Konu listesinin sağ üst köşesindeki Filtre menüsünü tıklamanız yeterlidir. Filtre menüsü geçerli sayfayı sıralamak için ihtiyaç duyduğunuz seçenekleri sunar

Çok sayfalı görünümler

Gösterilecek başka konu daha tek bir sayfaya sığdırıldığında, sayfa numaralarını içeren 'Sayfa' kutusu görebilirsiniz. Bu, konu listesinin iki veya daha fazla sayfada bölündüğünü gösterir. Birden fazla sayfaya öğe listeleri bölme yöntemi topluluk genelinde kullanılır.

Yapışkan konular nedir?

'Yapışkan' konular, yöneticilerin veya yöneticilerin önem verdiği konuları belirtir. Bunlar, konu listesinin en üstünde listelenir ve kısa bir süre önce herhangi bir yazıları olmasa bile girişin üst kısmına "sıkışmış" olarak kalır. Amaçları, önemli bilgilerin her zaman görünür ve erişilebilir olmasıdır.

Bir konuyu nasıl okuyabilirim?

Bir konuyu okumak için başlığını tıklayın. Bir konudaki her mesaj bir üye veya bir konuk tarafından oluşturulur. İleti metninin solundaki konuyu yaratan üye hakkında kısa bir bilgi göreceksiniz.

Mevcut bir konuyu yanıtlamak için Yanıt Yazdüğmesine tıklayın. Bu düğme görünmezse, üye olarak oturum açmadığınızı veya cevap vermek için iznin olmadığını veya konunun yeni yanıtlara kapatıldığını gösterebilir.

Ayrıca sayfanın alt kısmında bir Yanıt kutusu olacaktır. Burası, yanıtı hızla girebileceğiniz yerdir. Herhangi bir yanıtta Alıntılabağlantısını tıklarsanız, o yayının içeriği otomatik olarak Yanıt Kutusu'na eklenir. Birden fazla yayınta Alıntı'ı tıklamak, bu yayınları tek bir yanıttan çok alıntılamanıza izin verir.

Üyelere ilişkin daha fazla bilgiyi nasıl bulabilirim?

Belli bir üye hakkında bilgi görüntülemek için kullanıcı adına tıklayın. Bu sizi herkese açık profil sayfasına götürür.

Gezinme Çubuğu nedir?

Her sayfanın üst kısmındaki gezinme çubuğu, hareket etmenize yardımcı olacak bağlantılar içerir. Sol üstteki bir "kırıntı kırıntısı" alanı, şimdi nerede olduğunuzu gösterir. Sağdaki bir form, hızlı bir şekilde giriş yapmanızı sağlar. Bu, sitenin bir bölümünden diğerine hızlı hareket etmeyi sağlar.

Topluluğun görüntüsünü değiştirebilir miyim?

Sayfanın alt solundaki stil değiştiricisini kullanarak topluluğun stilini değiştirebilirsiniz. Bu, topluluğun renk düzenini ve görünümünü değiştiren farklı stiller seçmenizi sağlar. Bu seçenek görünmezse, pano yeniden biçimlendirilemez.

Hazırlanıyor...
X