Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Deneyap kartlarda BME680 sensor problemi

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Deneyap kartlarda BME680 sensor problemi

Adafruit BME680 için yazılmış dosya da bulunan örnekler , Arduino kartlar ve ESP32 kartlar için sorunsuz derleniyor ve çalışıyor.
    Kart olarak deneyap ve deneyap mini kart seçilinde derleme hata veriyor.
    Hata :
    Adafruit_Sensor.h:163:3: error: conflicting declaration 'typedef struct sensor_t sensor_t'
    } sensor_t;

Böyle bir hata ile karşılaşan ve çözüm bulmuş arkadaşların yardımını bekliyorum.
    Saygılarımla

Aslı KAZIMUGUR tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    Adafruit BME680 için yazılmış dosya da bulunan örnekler , Arduino kartlar ve ESP32 kartlar için sorunsuz derleniyor ve çalışıyor.
    Kart olarak deneyap ve deneyap mini kart seçilinde derleme hata veriyor.
    Hata :
    Adafruit_Sensor.h:163:3: error: conflicting declaration 'typedef struct sensor_t sensor_t'
    } sensor_t;

Böyle bir hata ile karşılaşan ve çözüm bulmuş arkadaşların yardımını bekliyorum.
    Saygılarımla
    Elimde üründen yok ancak "Adafruit BME680" kütüphanesini "Arduino Kütüphane Yöneticisi" kullanarak indirdim; kütüphanedeki bir örneği derledim herhangi bir hata almadım. Arduino IDE 2.0.3 ve Deneyap Arduino kütüphane versiyonu 1.3.11 kullandım.
    Başka bir kütüphane kullanıyorsanız kütüphanenin adını ve kodunuzu gönderin bakalım.

Yorum Yap

Aynı versiyonları kullanıyoruz.
      Biraz uğraştıktan sonra , derlenebildiğini göz önüne alarak sistemin yeni kurulduğu imaj noktasına döndüm.
      İlgili programları kurdum ve sorunsuz derlendi ve çalıştı.
      İlginiz için teşekkür ederim.
      Hayırlı ve gönlünüzce günler dilerim.
      Saygılarımla

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
      X