Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

deneyap ile nextion kullanımı

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• deneyap ile nextion kullanımı

Nextion ekranımı bir türlü bağlayamadım yardımcı olur musunuz? https://nextion.ca/portfolio-items/n...-step-by-step/ şu linkteki her şeyi yaptım adım adım pinleri ise d5 ile d6'ya bağladım ama hata almaktayım.

Aslı MiktatCento tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    Nextion ekranımı bir türlü bağlayamadım yardımcı olur musunuz? https://nextion.ca/portfolio-items/n...-step-by-step/ şu linkteki her şeyi yaptım adım adım pinleri ise d5 ile d6'ya bağladım ama hata almaktayım.
    Merhabalar,

Karşılaşmış olduğunuz sorun ile ilgli detay paylaşırsanız, daha rahat yardımcı olunacaktır size.

Yorum Yap

• MiktatCento
      MiktatCento yorumladı
      Yorumu Düzenleme
      Nextion HMI ekranlar RX TX pinleri üzerinden haberleşmekte, normalde arduino mega kullanmaktaydım Serial2 pinleri (16,17) bağlayıp çalıştırıyordum şu an deneyap kart'a geçtim ve nasıl bağlayacağım bulamadım işlemcisi esp32 olduğundan esp32 için arattım ve bir kaç çözüm buldum GPIO 16/17 pinleri Serial2 olarak kullanılmaktaymış ve deneyap.h üzerinden baktığımda bunlar D5 D6 pinlerine denk gelmekte her şeyi ayarlamama rağmen çalışmadı bir türlü.

İstediğiniz herhangi dijital çıkış pinini, aşağıdaki örnekteki gibi kullanarak ikinci bir seri haberleşme (HardwareSerial) arayüzü oluşturabilirsiniz.

Kod:
    Fonksiyon: Serial1.begin(baud, config, rxPin, txPin)
    Örnek: Serial1.begin(115200, SERIAL_8N1, D14, D15);

Yorum Yap

Aslı ozgbostan tarafından gönderilmiş Mesajı göster
      İstediğiniz herhangi dijital çıkış pinini, aşağıdaki örnekteki gibi kullanarak ikinci bir seri haberleşme (HardwareSerial) arayüzü oluşturabilirsiniz.

Kod:
      Fonksiyon: Serial1.begin(baud, config, rxPin, txPin)
      Örnek: Serial1.begin(115200, SERIAL_8N1, D14, D15);
      burada parametreler arasında yer alan config kısmını neye göre belirliyoruz tam olarak?

Yorum Yap

Aslı Drtass tarafından gönderilmiş Mesajı göster

burada parametreler arasında yer alan config kısmını neye göre belirliyoruz tam olarak?
        Gönderilen verinin formatını belirlemektedir. Buradaki kaynaktan yararlanabilirsiniz.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
        X