Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Deneyap kart 1a v2 usb bağlantı sorunu

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Deneyap kart 1a v2 usb bağlantı sorunu

Deneyap kart 1av2 modelini satın aldım. Çok fazla bilgi ve becerim yok fakat web sitesinde tarif edilen sürücü yükleme işlemlerini gerçekleştirdim. Fakat bir türlü bağlantı kuramıyorum. Sürekli bağlanıp kopuyor. Buton ve Reset pinine basıp bıraktığımda bağlantı sesi kesiliyor fakat arduino ide üzerinden com port seçilmiyor pasif görünüyor. Windows 7 kullandığım için mi bu problemi yaşıyorum. uygun olan sürücüyü seçip yükledim. Yardımcı olabilecek biri varsa minnettar olurum

bağlantının sürekli kesilmesi sorununu bende yaşadım. Buton ve reset butonlarına bastığında yeni bir komportu ile bağlanır. Bu portu aygıt yöneticisinden de görebilirsiniz. Bootloader modundayken Arduino ile Burn Bootloader işlemini yaptıktan sonra reset butonuna basmadan adruino ile kod yükleme işlemini yapın. yüklediğiniz kod çalışacak büyük ihtimelle. Bende öyle oluyor.

Yorum Yap

Aygıt yöneticisine baktığımda hiçbir şekilde com port göremiyorum arduino ile baglaninca hemen ch340 çıkıyor fakat deneyapkart hiç tepki vermiyor. Arduino ile ikisini birlikte bağlayıp öyle mi kod yuklemeliyim

Yorum Yap

https://www.youtube.com/watch?v=KAmd6SERqAI Bu videoda anlatılanları deneyin.

Yorum Yap

Kartın içindeki fabrika yazılımından olabilir diye düşünüyorum. Bende de aynı sorun olmuştu. Ayrı bilgisayarlar, ayrı kablolar ile denedim olamıştı. Sonra tesadüfen şunu keşfettim. Arduinoda boş bir standart uygulama varken kartı usb ye takın. USB port ve kartınızın tipini bağlantı gidip gelmelerini kaale almadan seçip yükle diyin yükleniyor ve bağlantı sorunu ortadan kalkıyor. En azından bende öyle oldu. Bu arada windows usb sürücülerini yükleyin aygıt yöneticisindeki uyarı işaretini kaale almadan bir deneyin bir şans olur benim ki gibi. Sonrasında oldu olmadı yorum yazın ki diğer bu sorunu yaşayanlara kolaylık olsun

Yorum Yap

• sametatabasch
            sametatabasch yorumladı
            Yorumu Düzenleme
            Evet Arduino ide ile bir kod yükleyince düzeliyordu.
        Hazırlanıyor...
        X