Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Çift Kanallı Motor Sürücü (M20) Modülü Standby Pini ve Maks Akım

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Çift Kanallı Motor Sürücü (M20) Modülü Standby Pini ve Maks Akım

İyi günler,

M20'yi I2C haberleşme arayüzü ile kullandığımızda standby özelliğini kullanabilmek için modül üzerindeki STBY pinini geliştirme kartı üzerindeki bir dijital pine bağlamamız gerekli mi?

Ayrıca 2.0A maks akım değeri iki kanaldan alabileceğimiz toplam maksimum akım mı yoksa her kanal için maks 2.0A mı, yani zorlanma akımı 1.9A olan iki motoru maksimum güçte eşzamanlı sürebilir miyim?

Aslı emjack tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    İyi günler,

M20'yi I2C haberleşme arayüzü ile kullandığımızda standby özelliğini kullanabilmek için modül üzerindeki STBY pinini geliştirme kartı üzerindeki bir dijital pine bağlamamız gerekli mi?

Ayrıca 2.0A maks akım değeri iki kanaldan alabileceğimiz toplam maksimum akım mı yoksa her kanal için maks 2.0A mı, yani zorlanma akımı 1.9A olan iki motoru maksimum güçte eşzamanlı sürebilir miyim?
    STBY pinini bağlamanıza gerek yok. MotorSurucu.StandbyMode(ENABLE) ya da MotorSurucu.StandbyMode(DISABLE) komutları ile kontrol edebilirsiniz. Burada "MotorSurucu" "DualMotorDriver" sınıfı altında tanımladığımız bir objedir. Detaylar için örnekler arasında yer alan "CiftKanalliDCmotorHizlanmasi" uygulamasını inceleyiniz.

Tüm kanallardan toplam maksimum 2A akım kapasitesine sahiptir. Yaptığım testlerden size faydalı olabilecek bir kaç sonuç paylaşayım. Tekrarlayan testlerde herhangi bir soğutma olmadan sürekli 1,6 A akım altında 12.6 V gerilimde 8-10 saat civarı çalıştıktan sonra testi sonlandırdım.
    Başka bir test serisinde motor sürücü mini bir fan ile havalandırılırken sürekli 1,75 A akım altında 12,9 V gerilimde 8-11 saat civarı çalıştıktan sonra testi sonladırdım.

Yorum Yap

Denemeleri paylaştığınız için teşekkür ederim. Bir de elektronik modüllerin kütlelerinin, gerekli hassasiyet değeriyle, ilgili dokümantasyon sayfalarında paylaşılmasının, mekatronik tasarımlar yapan arkadaşlara oldukça faydalı olacağını düşünüyorum.

Yorum Yap

Denemeleri paylaştığınız için teşekkür ederim. Bir de elektronik modüllerin kütlelerinin, gerekli hassasiyet değeriyle, ilgili dokümantasyon sayfalarında paylaşılmasının, mekatronik tasarımlar yapan arkadaşlara oldukça faydalı olacağını düşünüyorum.
        Ağırlıklarını da ekleyelim.

Yorum Yap

Ağırlık bilgileri ürünlerin sayfalarına eklendi.

Yorum Yap

Normally, the Standby Battery Module will have an output of 1A - 3A. Normally, 1A - 2.1A current supports normal speed charging, 2.4A or more charging current supports stable fast charging. But I think it is ok.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
            X