Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Deneyap Kartın Pinleri İle İlgili Birkaç Sorum Var

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Deneyap Kartın Pinleri İle İlgili Birkaç Sorum Var

Öncelikle herkese iyi haftasonları diliyorum. Bir proje geliştirme aşamasındayız bu projede Deneyap Kart kullanmaya karar verdik. Projemizde Led panel kullanacağız Arduino ile bağlantıları ile ilgili örnekler mevcut ancak Deneyap Kart'ta hangi pinleri kullanmamız gerektiği anlayamadım. Mimariler birbirinden farklı ve hangi pinlerin tam olarak ne için kullanıldığını anlayamadık. Pinleri tam olarak anlayabilmemiz için yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ediyorum.

Merhabalar,

https://docs.deneyapkart.org/ adresinde Pin diyagramı ve Pin Tanımlamaları mevcut, buradan rahatlıkla ilgilendiğinize pinlere ait detaylara ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim orayı inceledim fakat tam olarak hangi pinlerin ne için kullanıldığını anlayamadım. Geliştirme kartları konusunda pek tecrübeli değilim. Bahsettiğiniz dokümanları inceledim fakat tam olarak hangi pinleri kullanmam gerektiği konusunda kafam hala karışık.

Yorum Yap

projenizi daha detaylı anlatırımısınız

mesela ledlerin yanma şekli (1 saniye yanıp 2 saniye sönme gibi vb.) böylece daha fazla yardımcı olabilirim

Yorum Yap

Kusura bakmayın çok uzun zaman sonra cevabınızı görebildim. Şöyle ki bir led panel üzerinde yazı yazdırma işlemi yaptıracağız. Bunu deneyap üzerinden pin bağlantılarını kuramadığımız için ardunio ile gerçekleştirdik. Ancak deneyap ile yapmayı hayal etmiştik. Bunu deneyap üzerinden nasıl yapabiliriz. Üzerinde uğraştığımız zaman diliminde mimari farkından dolayı doğru pinleri bulamamıştık.

Yorum Yap

Deneyap kartı üzerindeki pinlerin hangi durumlarda hangi harici bağlantılarla kullanılacağını öğrenebileceğimiz, dökümanlardaki pin tanımlamaları başlığı altındaki yazıdan daha kolay anlaşılabilir ve elektronik kavramların açıklamasını da veren bir anlatım mevcut mudur?

Yorum Yap

Aslı Mather tarafından gönderilmiş Mesajı göster
              Deneyap kartı üzerindeki pinlerin hangi durumlarda hangi harici bağlantılarla kullanılacağını öğrenebileceğimiz, dökümanlardaki pin tanımlamaları başlığı altındaki yazıdan daha kolay anlaşılabilir ve elektronik kavramların açıklamasını da veren bir anlatım mevcut mudur?
              Merhaba,

Dokümantasyon bölümünde bulunan bu tablo pinlerin hangi amaçla kullanabileceğini göstermektedir. "Elektronik kavramların açıklaması" ile ilgili bir örnek ya da referans bir bağlantı linki paylaşırsanız; katkınızla ihtiyacı karşılayalım.

Yorum Yap

Merhabalar,

Bağlantı linki hatalı görünmüş. Aşağıdaki bağlantı linkini kullanabilirsiniz.

https://cdn.deneyapkart.org/media/up...t4qwuZOUSY.pdf

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                X