Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Deneyap kart üzerinde Tensorflow Lite örneği

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Deneyap kart üzerinde Tensorflow Lite örneği

Merhaba, deneyap kart üzerinde Tensorflow lite nasıl çalıştıracağız. Örnek var mı? Arduino Nano 33 BLE'ye benzer şekilde yükleme yöntemi mi kullanacağız?

Merhaba, Tensorflow Lite kütüphanesi Deneyap geliştirme kartlarına uygun şekilde düzenlenip Arduino IDE kütüphanesine eklenmiştir;
    Deneyap kart veya Deneyap Kart 1A ile kamera bağlantısını kullanarak Örnekler > YapayZeka > KişiTespiti örneğini yükleyebilirsiniz.

İyi çalışmalar.
    .

Yorum Yap

Merhaba, Zeynep hanım ilginiz için teşekkür ederim. Kodları inceledim. Ancak benim asıl istediğim kimlik/ses tanıma gibi hazır örneklerin dışında sensör/sensörlerden gelen bir bilgiyi nasıl yapay zekayla işleyebiliriz. Klasik bilgisayarlı görü dışında tinyML'le örneğin sıcaklık, nem uzaklık gibi bilgilere karşı kendini kalibre edebilecek, bilgi verecek şekle nasıl getirebiliriz. Bir tane bir girişten gelen bilgiyi nasıl işleyebileceğimizi gösterebilirmisiniz?

Tensorflow lite kütüphanesi kullanımı ile ilgili açıklayıcı örnek olursa çok iyi olur. Warden/Shawn'ın klasik dalga şekli üzerinde çalıştım. Bu işte yeni olduğum için kafam karıştı.

Yorum Yap

Aslı kbala42 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        Merhaba, Zeynep hanım ilginiz için teşekkür ederim. Kodları inceledim. Ancak benim asıl istediğim kimlik/ses tanıma gibi hazır örneklerin dışında sensör/sensörlerden gelen bir bilgiyi nasıl yapay zekayla işleyebiliriz. Klasik bilgisayarlı görü dışında tinyML'le örneğin sıcaklık, nem uzaklık gibi bilgilere karşı kendini kalibre edebilecek, bilgi verecek şekle nasıl getirebiliriz. Bir tane bir girişten gelen bilgiyi nasıl işleyebileceğimizi gösterebilirmisiniz?

Tensorflow lite kütüphanesi kullanımı ile ilgili açıklayıcı örnek olursa çok iyi olur. Warden/Shawn'ın klasik dalga şekli üzerinde çalıştım. Bu işte yeni olduğum için kafam karıştı.

Hazır bir örnek elimizde yoktur. Planlarımız arasında buna benzer bir örneğin sunulması vardır.

Yorum Yap

• kbala42
          kbala42 yorumladı
          Yorumu Düzenleme
          Teşekkür ederim, ilginiz için. Karta aşina oldukça güzel örnekler çıkartacağımızı düşünüyorum.

Deneyap kart ve kendi kamerası ile görüntü işlemede kaç fps alabilirim acaba, deneyen var mı ne kadar kaliteli görüntü işlemesi.

Teachable machine ile eğittiğim modeli kullanacağım model olarak. Tensorflow ile

.modeli h5 dosyası olarak veriyor. Bunu deneyap kart ile kullanabilir miyim acaba?

Yorum Yap

Aslı GKaan2986 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
          Deneyap kart ve kendi kamerası ile görüntü işlemede kaç fps alabilirim acaba, deneyen var mı ne kadar kaliteli görüntü işlemesi.

Teachable machine ile eğittiğim modeli kullanacağım model olarak. Tensorflow ile

.modeli h5 dosyası olarak veriyor. Bunu deneyap kart ile kullanabilir miyim acaba?
          Arduino IDE kütüphanesinde "YapayZeka" kategorisinde yer alan "KameraYüzTanıma" örneğinde ekran çözünürlüğüne göre 1-3 fps arasında değişmektedir.

Yorum Yap

Şöyle bir şey mümkün mü?
            Deneyap Kamera ile çekilen fotoğrafta 3 tane kare olsun diyelim. Eğitilmiş "Tensorflow Lite" modelini, Deneyap karta yükleyerek fotoğraftaki kare sayısını tespit edebiliyor muyuz?

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
            X