Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Projeler için devre şeması çizim programı

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Projeler için devre şeması çizim programı

Merhaba
    Hazırladığınız projelerde devre şeması çizim programı olarak ne kullanıyorsunuz bu programlarda deneyap kartı parça olarak ekleyebildiğimiz bir program var mı?

https://github.com/deneyapkart/fritz...s/README_tr.md

Fritzing programını kullanabilirsiniz. üstteki linkte deneyap kartını nasıl ekleyeceğinizi anlatıyor. DeneYap 'ın kendi github hesabı. Programın bağlantısı üstteki linkte mevcut

Yorum Yap

Cevap için teşekkür ederim, fritzing kurdum ve parçaları ekledim, başka alternatif programlar da var mı acaba?

Yorum Yap

Ben tinkercad'ı kullanıyorum. İndirmeden kullanılabildiği için bence pratik ve içinde blok tabanlı kodlama yapıp blok kodları metin olarak alabiliyorsun. Fakat deneyap kart içerisinde yok.

Yorum Yap

Aslı bakkal tarafından gönderilmiş Mesajı göster
          Merhaba
          Hazırladığınız projelerde devre şeması çizim programı olarak ne kullanıyorsunuz bu programlarda deneyap kartı parça olarak ekleyebildiğimiz bir program var mı?
          Hi Friend
          I don't personally use any circuit diagram drawing program, but there are many popular programs available for creating circuit diagrams, such as:

Autodesk Eagle - A popular software for designing PCBs and creating schematic diagrams.

KiCad - An open-source software for designing electronic circuits, including schematic diagrams and PCB layouts..

Yorum Yap

Aslı Aliya tarafından gönderilmiş Mesajı göster

Hi Friend
            I don't personally use any circuit diagram drawing program, but there are many popular programs available for creating circuit diagrams, such as:

Autodesk Eagle - A popular software for designing PCBs and creating schematic diagrams.

KiCad - An open-source software for designing electronic circuits, including schematic diagrams and PCB layouts..
            Thank you for your answer, after I wrote this question I tried a few softwares and started to use some of them constantly, when I started designing circuits I use FRITZING, it works up to intermediate applications; for advanced applications PROTEUS-ISIS is great but very expensive, instead SIMULIDE, which is faster and free which can be used for circuit simulations, works perfectly, also FALSTAD is excellent for simulation.

Cevabınız için teşekkür ederim, bu soruyu yazdıktan sonra bir kaç yazılımı deneyerek içlerinden bazılarını sürekli olarak kullanmaya başladım, devreleri tasarlamaya başladığımda FRITZING kullanıyorum, orta seviye uygulamalara kadar işe yarıyor; ileri seviye uygulamalar için ise PROTEUS-ISIS harika ancak çok pahalı, bunun yerine devre simülasyonları içinde kullanılabilen daha hızlı ve ücretsiz olan SIMULIDE mükemmel iş görüyor, ayrıca FALSTAD da simulasyon için mükemmel.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
            X